Kategorier
Krim Uncategorized

Gjenferdet i Brekkeparken

GJENFERDET I BREKKEPARKEN JPG

Hva skjedde egentlig på Søndre Brekke Gård? Året er 1813. Den danske prinsen er på besøk i Skien. Merkelige ting hender. Det har vært ball, og en ung kvinne blir funnet død i andre etasje. Har det skjedd et mord? Noen har lagt blomster på kirkegården. Noen har rotet i urtene på kjøkkenet og en gammel maske er forsvunnet. Mange kan ha sine motiver.

Fra et sted høres pianomusikk. Gardiner beveger seg. Vinduer åpnes og lukkes uten at noen er til stede. Skritt høres. Er det den unge Alma som ikke finner ro? Har Brekke gård et gjenferd?

Lørdag 8. april inviterer Telemark Museum til Påske i parken, hvor du kan være med på å løse spennende oppgaver. Kanskje klarer akkurat du å finne svaret på et
mer enn to hundre år gammelt mysterium, nemlig Mysteriet om den Grå dame.

Buchanan og Borchgrevink har skrevet årets påskemysterium, og Telemark Museum fyller Brekkeparken med aktiviteter for hele familen. Les mer om arrangementet her.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..